Ballina Arti Mesazhi drithërues i tenorit të famshëm që po vuan pasojat e koronavirusit

Mesazhi drithërues i tenorit të famshëm që po vuan pasojat e koronavirusit

50
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Koronavirusi po bëhet shqetësues në mbarë botën. Situatë më të rëndë nga shtetet e tjera po kalon Italia, ku infektimit me koronavirus nuk i kanë shpëtuar as emra të njohur.

Tenori i famshëm, Placido Domingo, ka njoftuar pasditen e kësaj të diele se ka dalë pozitiv me koronavirus. Me anë të një postimi në Facebook, artisti i madh spanjoll tha se e ndjente “detyrim moral” që të ndante këtë lajm me publikun dhe shtoi se së bashku me familjen e tij po qëndron në izolim.

----

Placido Domingo sqaron në postim se vendosi ta kryente testin pasi kishte temperaturë dhe kollë. Në fund, tenori u kërkoi të gjithë njerëzve që të ndjekin rregullat e vendosura nga autoritetet:

“Ju përgjërohem që të jeni shumë të kujdesshëm, të ndiqni rregullat bazike, siç janë larja e shpeshtë e duarve, qëndrimi larg njëri-tjetrit 2 metra dhe qëndrimi në shtëpi mbi të gjitha”.

Kujtojmë që në Itali, 24 orët e fundit janë regjistruar 5560 raste të reja të njerëzve të infektuar nga koronavirusi. Raportohen edhe 651 jetë të humbura.

----- ----