Ballina Showbiz “Merti” viziton Mekën, publikon foto nga atje

“Merti” viziton Mekën, publikon foto nga atje

127
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ani pse është ende i vogël, ai ka bërë bujë të madhe.

Rrëfim krejt i veçantë, kryeprotagonistë me karaktere të paharrueshme e bëjnë këtë serial të pëlqehet nga publiku. Në këtë serial vëmendjen më të madhe po e merr Yigit Kagan Yazici me rolin e tij të “Mertit”.

Yigiti një djalë 12 vjeçar, në mënyrë profesionale e luan rolin e një fëmije me autizëm. Edhe pse ende i vogël, Yigti ka vizituar vendin e shenjtë të myslimanëve, Qaben në Mekë.

Aktori 12-vjeçar, në rrjetin social Instagrm ka ndarë një video dhe një fotografi ku shfaqet me veshjen e ihramit.

“Do bëjë lujte lutem për të gjithë, ju dua të gjithëve“, dëgjohet duke thënë në video Yigti.

---- ----
-----