Ballina Lajme nacionale Merret vendimi për burrin që privoi nga jeta gruan në Prizren

Merret vendimi për burrin që privoi nga jeta gruan në Prizren

32
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është marrë vendimi për burrin që plagosi për vdekje gruan

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Krimeve të Rënda duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e mbajtjes në kohëzgjatje prej 1 muaji ndaj të pandehurit me iniciale B.V. nga Prizreni, që plagosi për vdekje gruan e tij Armenda Aliun.

“Kjo për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale vra sja e rëndë nga neni 173 par.1.pika 1.3. të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). Masa e mbajtjes do të llogaritet prej datës së prangosjes 07.08.2019, dhe do të zgjasë deri më datën 06.09.2019”, thuhet në njoftim.

Në raport, gjithashtu, përshkruhet edhe momenti i privimit nga jeta të Armenda Aliut.

---- ---- ----
-----