Ballina Sport Merkato e Superiores: Revolucione dhe lëvizje me pikatore, si ndryshojnë 10 skuadrat

Merkato e Superiores: Revolucione dhe lëvizje me pikatore, si ndryshojnë 10 skuadrat

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

3 tetori është afati i fundit për klubet e Superiores që të përforcohen. Prej me shumë se një muaji merkato është hapur dhe lëvizjet në një pjesë të klubeve kanë qenë të shumta.

Titullarë të larguar, lojtarë që kanë lënë kampionatin vendas, si dhe prurje, nga rajoni, Afrika dhe Brazili. Më poshtë ju sjellim lëvizjet e deritanishme në klubet e Kategorisë Superiore, deri ditën e sotme.

LËVIZJET NË KATEGORINË SUPERIORE

TIRANA (Afrime: Albion Avdijaj, Ardit Toli, Kristijan Toshevksi, Jurgen Vrapi, Filip Najdovski, Marlind Nuriu, Derrick Sasraku, Okseold Sefa, Isaac Gyamfi, Ibrahim Sulley, Shaqir Tafa, Visar Bekaj, Aldi Gjumsi, Alban Cejku, Kristi Malo, Xhoi Çici; Largime: Albi Doka, Edon Hasani, Erando Karabeci, Edvan Bakaj, Tefik Osmani, Michael Ngoo, Mario Morina, Ismael Dunga, Lancinet Sidibe, Pano Qirko, Mario Beshiraj, Gentian Muça)

KUKËSI (Afrime: Anxhelo Tafa, Albin Gashi, Zenel Gavazaj, Redon Dragoshi, Patrick Ezze, Bruno Telushi, Kenan Horic, Entonjo Elezaj, Besir Demiri, Altin Bytyçi, Eljan Çelaj, Matheus Leiria dos Santos; Largime: Vasil Shkurtaj, Gëzim Krasniqi, Olsi Teqja, Ilir Avdyli, Valon Ethemi, Kristal Abazaj, Markovanbasten Çema, Besar Musolli, Eduart Rroca, Edis Maliki, Erhun Obanor, Bruno Telushi, Emiljano Musta, Enis Gavazaj)

LAÇI (Afrime: Alen Sherri, Renato Malota, Klejdi Rapo, Mentor Mazrekaj, Dorian Kërçiku, Lukas Ramos, Van Dave Harmon, Bryan Joel Rodriguez, Emiljano Musta; Largime: Eglentin Gjoni, Irlian Ceka, Bedri Greca, Dembakwi Yomba, Dimitri Stajila, Uendi Vecaj, Abdurrahman Fangaj)

 

SKËNDERBEU (Afrime: *merkato e bllokuar* ; Largime: Bruno Dita, Dejvi Bregu, Marvin Turtulli, Jean Ndecky, Enea Koliçi, Bajram Jashanica, Blerim Krasniqi, Artim Pollozhani, Marlind Nuriu, Nazmi Gripshi, Eni Imami, Asion Daja, Malsor Ajeti, Agon Elezi, Jorgo Pellumbi)

TEUTA (Afrime: Aldrit Oshafi, Blerim Krasniqi, Iran Goncalves, Asion Daja, Vasil Petani, Erando Karabeci, Denis Pjeshka, Silvio Zogaj, Dejvi Bregu; Largime: Idelino Gomes, Sherif Kallaku, Arlind Kalaja, Arbër Çyrbja, Kenan Hreljic)

PARTIZANI (Afrime: Lukas Cardoso, Dionis Cikani, Jasir Asani, Alessio Hyseni; Largime: Lorenc Trashi, Deian Boldor, Aristotelos Romero, Bruno Telushi, Dorian Kërçiku, Amir Bilali)

BYLISI (Afrime: Arbër Mehmetllari, Xhoeli Maçolli, Simon Simoni, Milos Stojanovic, Nihad Sero, Aleksandër Trumci, Angjelo Radovani, Pano Qirko, Xhoi Carkanji, Gresild Lika, Jurgen Dushkaj; Largime: Ditmar Bicaj, Festim Miraka, Ardit Peposhi, Majkell Peçi, Emiliano Mozzone, Silvester Shkalla, Flosard Malçi, Vincente Mercedes, Fabian Munoz, Saliou Guindo, Jurgen Goxha, Isli Hidi, Vasil Zhongo, Alaidin Sallaku)

 

VLLAZNIA (Afrime: Ardit Hoxhaj, Aleksandar Isaevksi, Enes Isufi, Bojan Zogovic, Victor Da Silva, Uheid Hoxha, Cassius Coelheo, Mehdi Çoba, Nertil Hoxhaj, Christopher Mandiangu, Arlind Kalaja, Ismael Dunga, Eni Imami, Haris Dilaver, Fjoart Jonuzi; Largime: Filip Gligorov, Silvio Junior, Hygor, Simeon Hristov, Andreja Efremov, Alen Sherri, Renato Malota, Ndriçim Shtubina, Gilman Lika, Silvio Zogaj)

KASTRIOTI (Afrime: Agnaldo Moraes, Devid De Santana Silva, Silvio Vokrri, Luis Gjini, Fjoralb Deliaj, Realf Zhivanaj, Alesio Abibi, Blendion Bytyçi, Redon Danaj, Sebino Plaku; Largime: Taulant Marku, Taulant Sefgjini, Alban Gjinaj, Elidon Selaci, Xherisildi Haka)

APOLONIA (Afrime: Gledis Ndraxhi, Drago Bumbar, Imran Fetai, Rimald Haxhiu, Benito Çulli; Largime: Sokol Ymeraj, Gelando Sharavolli, Redjon Kardhashi).

---- ----
----
----- ----
-----