Ballina Sport Memphis Depay kapet mat, Mundo Deportivo i zbulon të ardhmen

Memphis Depay kapet mat, Mundo Deportivo i zbulon të ardhmen

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Memphis Depay del lojtar i lirë në fund të këtij sezoni dhe janë disa klubet që i duan shërbimet e sulmuesit holandez.

Autori i 19 golave në Ligue 1 me Lyonin u tentua që në janar nga Barcelona, por francezët nuk e lëshonin pa paguar.

Trajneri Ronald Koeman e donte në skuadër sulmuesin dhe me shumë mundësi do e ke të sezonin e ardhshëm.

“Mundo Deportivo” raporton se Depay e ka bërë lëvizjen e parë, pasi ka qenë në Barcelonë së bashku me anëtarë të familjes së tij për të kërkuar për një shtëpi.

Sikurse kuptohet ai e ka ndarë mendjen dhe dëshiron të veshë fanellën e katalanasve dhe të luftojë për gjëra të mëdha. /abcnews.al

The post Memphis Depay kapet mat, Mundo Deportivo i zbulon të ardhmen appeared first on Abc News.

---- ----
-----