Ballina Lajme Bota/Rajoni Melania e njëjtë si Donald Trump, thyen traditën e Shtëpisë së Bardhë

Melania e njëjtë si Donald Trump, thyen traditën e Shtëpisë së Bardhë

121
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Melania e njëjtë si Donald Trump, thyen traditën e Shtëpisë së Bardhë

Për herë të parë në historinë e SHBA-së, Zonja e Parë Melania Trump nuk e ka ftuar Zonjën e Parë të ardhshme Jill Biden, për shëtitjen zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, pasi kjo është një traditë .

Sipas CNN, Melania Trump do të jetë e para Zonjë e Parë moderne që nuk do të ftojë gruan që do të zëvendësojë atë në Shtëpinë e Bardhë për një shëtitje në dhomat private në katet e dyta dhe të treta.

Më herët edhe Presidenti Donald Trump theu traditën duke mos e thirrur pasardhësin e tij Joe Biden para inagurimit.

Ndërkohë diçka e tillë ishte paralajmëruar, sepse që javën e kaluar u tha se Melania nuk i kishte bërë ende asnjë ftesë Jill Biden.

Disa javë më parë pati një konflikt, që rezultoi edhe me disa të vdekur, në Capitol, pasi mbështetësit e Trump refuzojnë të pranojnë rezultatin e zgjedhjeve.

Melania e njëjtë si Donald Trump, thyen traditën e Shtëpisë së Bardhë
Elda Capani

---- ----
----
----- ----
-----