Ballina LifeBizare Me lëkurë të bardhë dhe sy të mëdhenj/Misteri i arkivolit me princeshën...

Me lëkurë të bardhë dhe sy të mëdhenj/Misteri i arkivolit me princeshën 800 mln vjeçare, e paprekur nga koha (FOTO)

364
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Më 5 shtator 1969 në Rzhavchik një fshat në rajonin e Kemerovo, Rusi brenda një miniere u zbulua një sarkofag aspak i zakonshëm.

Arkivoli me përmasa 250x80x90 cm dhe trashësi 15 cm kishte brenda një lëng të çuditshëm ngjyrë blu smeraldi, i ngjashëm me permanganatin e kaliumit dhe trupi i ruajtur në mënyrë të përsosur i një gruaje të re me pamje evropiane, në moshë rreth 25-30 vjeç, e gjatë 170-180 cm.

Me sy të mëdhenj blu, të gjerë dhe të hapur që duket sikur shikonin qiellin u gjet e ashtuquajtura princesha Tisulsky. Sipas dëshmitarëve, trupi i ruajtur në mënyrë perfekte u tret për pak sekonda para syve të tyre sapo ra në kontakt me ajrin. Ky është një nga zbulimet më të mistershme dhe të pazbardhur nga njeriu./Marrë nga Fanwave.it

Gazeta SHQIP

---- ----
----
----- ----
-----