Ballina Lajme Bota/Rajoni ‘Më hodhi benzinë’, si i dogji të gjallë 3 fëmijët dhe gruan...

‘Më hodhi benzinë’, si i dogji të gjallë 3 fëmijët dhe gruan babai monstër, fëmijës i përplaste kokën (Foto)

50
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ish-lojtar i ligës në regbi, gruaja e tij dhe tre fëmijët e tyre janë djegur të gjallë brenda në makinë në qytetin Australian të Brisbane. Rowan Baxter dhe fëmijët, të gjithë nën 10 vjeç, vdiqën në vend, ndërsa gruaja në spital.

Hannah Baxter, 31 vjeç,  raportohej se kishte dalë nga makina duke bërtitur: “Ai derdhi benzinë ​​mbi mua”.

“Se si ka ardhur zjarri nuk është konstatuar për momentin, kështu që ne e quajmë atë një vrasje-vetëvrasje ose një aksident tragjik në këtë fazë,” tha Inspektori i Detektivit Mark Thompson.

Ata gjetën tre fëmijët e çiftit, të moshës gjashtë, katër dhe tre vjeç të vdekur brenda makinës. Ekuipazhet e urgjencës u përpoqën të shpëtonin jetën e 42 vjeçarit Roëan Baxter, por nuk mundën. Mediat australiane raportojnë se ai u gjet afër makinës me një plagë me thikë të shkaktuar nga vetë ai. Mësohet se ata se ishin ndarë në fund të vitit të kaluar dhe po përpiqeshin të arrinin një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve.

---- ----
----
-----
-----