Ballina Lajme nacionale “Me fishekzjarre dhe flamur shqiptar”, Lëvizja Vetëvendosje feston në Pejë e Prishtinë...

“Me fishekzjarre dhe flamur shqiptar”, Lëvizja Vetëvendosje feston në Pejë e Prishtinë fitoren e zgjedhjeve

53
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
“Me fishekzjarre dhe flamur shqiptar”, Lëvizja Vetëvendosje feston në Pejë e Prishtinë fitoren e zgjedhjeve

Në Prishtinë dhe në Pejë, Lëvizja Vetëvendosje ka nisur festën pas përfundimit të procesit të votimeve dhe pas daljes së exit poll-eve, që e shpallin fituese këtë forcë politike.Në Prishtinë, mbështetës të VV kanë festuar me fishekzjarrë. Ndërsa në Pejë, po festojnë më flamurin shqiptar.

Nga Lëvizja Vetëvendosje në Pejë është deklaruar se kanë shënuar fitore në këtë komunë me mbi 51 përqind.

“Zgjedhjet në komunën e Pejës kanë përfunduar pa asnjë incident. Në fillim kemi pasur pengesa për shkak të rrugëve, sepse qeverisja lokale dhe ajo qendrore ka shfaqur pengesa. Nga të dhënat që i kemi ne në Pejë jemi mbi 51 përqind. Eshtë hera e parë dhe vendimtare”.

“Me fishekzjarre dhe flamur shqiptar”, Lëvizja Vetëvendosje feston në Pejë e Prishtinë fitoren e zgjedhjeve
Zenilda Beqaj

---- ----
----
-----
-----