Ballina AKTUALE Me 7 maj fillon pagesa e pagës minimale për ndërrmarjet e vogla...

Me 7 maj fillon pagesa e pagës minimale për ndërrmarjet e vogla dhe të mesme

700
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pagesa e pagës minimale do të fillojë në 7 maj, njoftoi Presidenti Aleksandar Vucic në RTS.

Kjo është pjesë e paketave ekonomike që qeveria serbe ka sjellë për të ndihmuar punëdhënësit gjatë koronavirusit.

----

– Kjo pagesë do të fillojë edhe për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme – tha Vuçiç.

----- ----