0 C
Bujanovac, RS
- E Sponsoruar -
Ballina Lajme nacionale Më 28 tetor seancë dëgjimore për Salih Mustafën

Më 28 tetor seancë dëgjimore për Salih Mustafën

12
SHPËRNDAJE

 

 

Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit tё Specializuar tё Kosovёs kanë konfirmuar sot, se më 28 tetor do të mbahet seanca dëgjimore ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së Salih Mustafa, i akuzuar për kinse krime lufte.

Seanca dëgjimore mbahet në prani të prokurorit special dhe mbrojtjes, duke filluar nga ora 15:00.

Aktakuza kundër Mustafës u konfirmua më 12 qershor, ndërsa ai u arrestua nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 24 shtator dhe u transferua në Hagë.

The post Më 28 tetor seancë dëgjimore për Salih Mustafën appeared first on RTV21.

-----

Duke përdorur shërbimet e Bujanoci.Net - ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Lexo më shumë