Ballina Lajme Bota/Rajoni Mbyllet zyrtarisht votimi në Malin e Zi: Ja sa përqind e votuesve...

Mbyllet zyrtarisht votimi në Malin e Zi: Ja sa përqind e votuesve morën pjesë

90
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mali i Zi ka mbyllur zyrtarisht votimet për zgjedhjet parlamentare. Procesi i votimit ka filluar që në orën 07:00 të mëngjesit dhe përfundoi në 20:00.

Në zgjedhjet e sotme garuan Partia Social Demokrate dhe ajo pro-serbe Fronti Demokratik ku morën pjesë rreth 80 për qind e qytetarëve në votime.

----

Po ashtu edhe partitë shqiptare garuan në dy koalicione. Ka pasur një rritje të konsiderueshme të votuesve në krahasim me vitin 2016.

----- ----