Ballina Lajme nacionale Mbyllet votimi në Kosovë, del exit-poll: Vetëvndosja fiton 53 për qind?!

Mbyllet votimi në Kosovë, del exit-poll: Vetëvndosja fiton 53 për qind?!

63
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Mbyllet votimi në Kosovë, del exit-poll: Vetëvndosja fiton 53 për qind?!

Është mbyllur procesi i votimit në Kosovë. Ndërkohë që analisti Baton Haxhiu bashë Bashkë me Institutin “Gani Bobi” publikuan Exit Pollin e vetëm për zgjedhjet Parlamentare në Kosovë.

Sipas këtij exitpoll-i VV udhëheq me 53 përqind.

Vetëvendosje e Albin Kurtit ka fituar më shumë se gjysmën e votës shqiptare në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 2021-së.

Rezultatet e EXIT POLL tregojnë se Vetëvendosje ka fituar 53% të votave.

E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 20% të votave.

Lidhja Demokratike e Kosovës është e treta me 17%.

Kurse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka fituar 7% të votave.

Nisma, sipas EXIT POLL, nuk kalon pragun dhe mbetet në 2%.

Mbyllet votimi në Kosovë, del exit-poll: Vetëvndosja fiton 53 për qind?!
LajmiFundit.al

---- ----
----
-----
-----