Ballina Sport Mbyllet pjesa e parë Partizani – Sheriff, rezultat surprizë në ‘Selman Stërmasi’

Mbyllet pjesa e parë Partizani – Sheriff, rezultat surprizë në ‘Selman Stërmasi’

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka përfunduar pjesa e parë në sfidën ndërmjet Partizanit dhe Sheriff Tiraspolit e cila zhvillohet në “Selman Stërmasi” .

Skuadra e njohur moldave po fiton me rezultatin 1-0 përballë kampionëve të Shqipërisë në ndeshjen e parë të vlefshme për turin e dytë të Europa Leagues.

Golin e vetëm erdhi në minutën e 23’ ku pas një goditje të fuqishme nga hyrja e zonës, Alban Hoxha grushton, por topi mbetet aty brenda zone. Sulmuesi Robert Tambe nuk e kishte të vështirë që topin ta çonte në fundin e rrjetës.

Pas pushimit 15 minutësh pritet që trajneri Lerda të bëjë ndryshimet e nevojshme për fraksionin e dytë të lojës.

The post Mbyllet pjesa e parë Partizani – Sheriff, rezultat surprizë në ‘Selman Stërmasi’ appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ---- ----
-----