Ballina Lajme nacionale Mbyllen disa lokale të lojërave të fatit në Gjilan

Mbyllen disa lokale të lojërave të fatit në Gjilan

24
SHPËRNDAJE

Aksion i madh i policisë në Gjilan, mbyllen disa lokale të lojërave të fatit.

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një aksion të gjerë sot në komunën e Gjilanit dhe rrethinë.

Cak i këtij aksioni ishin lokalet në të cilat dyshohej se po zhvillohej veprimtaria e lojërave të fatit.

Aksioni i policisë rezultojë me mbylljen e disa lokaleve si dhe arrestimin e disa personave.

Ky është një nga aksionet me të mëdha të Policisë së Kosovës kundër lojërave të fatit.

Muaj më parë pas miratimit të ligjit për ndalimin e lojërave të fatit policia ndërmori një aksion të gjerë në të gjithë Kosovën në të cilin mbylli mbi 200 lokale të lojërave të fatit.

-----