Ballina LifeBizare Mbreti Zog dhe Mbretëresha Geraldinë në inaugurimin e stacionit radiofonik në Tiranë...

Mbreti Zog dhe Mbretëresha Geraldinë në inaugurimin e stacionit radiofonik në Tiranë (FOTO)

12
SHPËRNDAJE

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 12 Gusht 2019

“Excelsior” ka botuar, të shtunën e 3 dhjetorit 1938, në faqen n°8, fotografinë e mbretit Zog dhe mbretëreshës Geraldinë, pas largimit të tyre nga ceremonia e inagurimit të një stacioni radiofonik në Tiranë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

“Zogu dhe mbretëresha Geraldinë e Shqipërisë inauguruan, në Tiranë me rastin e 26-vjetorit të pavarësisë shqiptare, një stacion radiofonik para të cilit mbretëresha e re mbajti një fjalim.

Ja çifti mbretëror duke u larguar nga stacioni pas ceremonisë.

-----