Ballina Showbiz Mbretëresha Elizabeth e Mbretërisë së Bashkuar bën daljen e parë pas pesë...

Mbretëresha Elizabeth e Mbretërisë së Bashkuar bën daljen e parë pas pesë muajsh

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------
Mbretëresha Elizabeth II bëri paraqitjen e saj të parë publike jashtë mureve të Kalasë Windsor pas gati pesë muajsh.

94-vjeçarja ka qëndruar në shtëpi për shkak të pandemisë së koronavirusit, por u nis për një shërbim ushtarak në Anglinë Jug-Lindore.

Ajo ​​tha se ishte “e kënaqur” që ishte përsëri në festa dhe bëri një shaka me një oficer nga Forca Ajrore Mbretërore Australiane.

Mbretëresha e pyeti nëse avionët me të cilët ai punonte “po dërgoheshin për të ndjekur rusët?”.

Forcat Ajrore Britanike, gjatë muajve të fundit, kanë kapur një numër në rritje të avionëve rusë që i afrohen hapësirës ajrore të Mbretërisë së Bashkuar pas rritjes së tensionit midis Moskës dhe Londrës.

Shëtitja e së mërkurës ishte fejesa e katërt e mbretëreshës jashtë mureve të pallatit që kur Britania u bllokua për herë të parë një vit më parë, dhe e para që kur ajo vizitoi Abbey Westminster në nëntor.

Monarku dhe burri i saj Philip, 99 vjeç, morën dozën e tyre të parë të vaksinës Covid në janar.

Pallati Buckingham nuk e publikoi dozën e dytë të vaksinës së çiftit mbretëror, e cila jepet zakonisht në Britani 12 javë pas së parës./abcnews.al

The post Mbretëresha Elizabeth e Mbretërisë së Bashkuar bën daljen e parë pas pesë muajsh appeared first on Abc News.

---- ----
-----