Ballina AKTUALE Mbrëm është vjedhur një shtëpi në fshatin Nesalc

Mbrëm është vjedhur një shtëpi në fshatin Nesalc

1328
SHPËRNDAJE
Foto: fakteplus
Foto: fakteplus

Vazhdon seriali i hajnave në komunën e Bujanocit, kohëve të fundit në stacionin e policies jan paraqitur dhjetra raste të vjedhjeve në komunën e Bujanocit.

Mbrëm rreth orës 2:00 tre persona të maskuar dhe të armatosur, kanë hyr në shtëpin e B.S nga fshati Nesalc komuna e Bujanocit, në shtëpin e tij ndodhej vetëm bashkëshortja e tij, ku një i maskuar ka mbajtur jashta shtëpies bashkëshorten e tij, dhe dy persona tjerë me maska kan hyrë brenda shtëpies për të kryer vjedhjen, hajnat kan arritur të marrin një shumë parashë dhe disa gjëra bizhuteri në vlerë ari.
Familjarët kan njoftuar policien, e cila ka dalur menjëher në vendin e ngjarjes ku ka njoftuar familjen se do të hetojë këtë rastë, pasi që në ditët e fundit edhe jan shtuar vjedhëjet në komunën tonë.
Pronari i shtëpies me iniciale B.S jeton në Zvicer./BujanociNet/