Ballina Lajme nacionale Mblidhet LDK-ja, a do të pajtohen për kryetar k konsensual ?

Mblidhet LDK-ja, a do të pajtohen për kryetar k konsensual ?

9
SHPËRNDAJE

Mblidhet paria e LDK’së a do të merren vesh për Kryetarin?

Sot prej orës 13:30, pritet të fillojë mbledhja e Kryesisë së LDK-së ku do të diskutohet rreth Kuvendit Zgjedhor që do të mbahet të shtunën me 3 gusht.

Kjo mbledhje do të kryesohet nga kryetari i partisë, Isa Mustafa, ndërsa do të mbahet në selinë qendrore të LDK-së.

Para zyrës së LDK-së kanë mbërritur Kryetari i Istogut dhe nënkryetari i Partisë Haki Rugova, dhe deputeti i LDK-së Ismet Beqiri.

Në këtë mbledhje të Kryesisë priten edhe të diskutohet për kandidatët e mundshëm që do të kandidojnë për Kryetar të partisë më të vjetër në Kosovë.

-----