Ballina Lajme nacionale Mbi 2 orë nga nisja e takimit LDK – LVV, a...

Mbi 2 orë nga nisja e takimit LDK – LVV, a po arrihet marrëveshja?

9
SHPËRNDAJE

Po vazhdon takimi në mes të krerëve të LDK-së e LVV-së.

Po bëhen dy prej prej se janë takuar lideri i Vetëtendosjes , Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa për marrëveshje për Qeverinë e re.

Ky takim ka filluar në ora 16:00.

Pjesëmarrës në takim janë edhe disa anëtarë të partive.

Në Kuvend janë parë duke hyrë edhe Isa Mustafa, bashkë me Agim Veliun, Lutfi Hazirin e Avdullah Hotin.

Vjosa Osmani nuk është parë bashkë me grupin e krerëve të LDK-së.

Ndërkohë nga Lëvizja Vetëvendosje është parë Besnik Bislimi.

----- ----- ----- -----