Ballina Lajme Mbërritën 3.5 milion maska nga Kina në Beograd

Mbërritën 3.5 milion maska nga Kina në Beograd

97
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Avioni i Antonov nga Kina, me 3,5 milion maska epidemiologjike, u ul sot sonte 20:10 në Aeroportin Nikolla Tesla të Beogradit.

Këto janë maska N95 të blera nga shteti i Serbisë në Kinë. Qeveria serbe organizoi fluturimin dhe e ngarkoi aeroplanin

----- ----