Ballina Lajme Bota/Rajoni Mbante piton dhe luan në shtëpi, por policia i bën gjëmën bukuroshes...

Mbante piton dhe luan në shtëpi, por policia i bën gjëmën bukuroshes pasi… (FOTO)

71
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Qazel Yadegari është një modele e famshme iraniane. Ajo mori famë edhe pas mburrej se kishte blerë një këlysh luani për 8000 euro si dhe kishte një piton.

Por ajo u kap nga policia pas shpërnadrjes së fotove të kafshëve ekzotikë në “Instagram”.

----

Yadegari nisi të hetohej prej policisë turke në Stamboll pas postimeve të rregullta për ndjekësit e saj në “” me kafshët e pazakonta.

Një disa video Qazel shfaqet duke puthur këlyshin e luanit teksa shikon nga kamera.

Në një pozë tjetër ajo e mban felinin mbi bark, ndërsa në një video në makinë ajo mban pitonin në dorë.

Autoritetet nisën hetimet në kuadër të shitjeve ilegale online të kafshëve ekzotike.

Ato bastisën shtëpinë e saj në zonën e Sariyer të Stambollit dhe zbuluan kafshët e jashtëligjshme. Këlyshi i luanit aziatik dhe pitoni raportohet se ishin futur kontrabandë në Turqi. Autoritet injektuan kafshët me qetësues dhe i futën në kafazë, madje arrestuan dhe dy asistentë të Qazel, shkruan Top Channel.

Ajo pretendonte se e kishte blerë luanin e vogël $9,000 në një vend tjetër.

----- ----