Ballina Lajme Bota/Rajoni “Mbani armët larg, kështu u do zoti”!/ George Floyd filmoi veten dhe...

“Mbani armët larg, kështu u do zoti”!/ George Floyd filmoi veten dhe u dërgoi një mesazh të rinjve (VIDEO)

76
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

George Floyd, personi që ndërroi jetë pasi u mbajt 9 minuta i mbërthyer nga një oficer i bardhë kishte regjistruar një filmim, ku jepte një mesazh të rëndësishëm.

“Dëshiroj që t’ju kërkoj falje të gjithëve. Kam edhe unë të metat e mia, nuk jam perfekt. Por këta janë të shtëna që vijnë nga lagjja tjetër. Ju lutem, mbani larg armët. Ata nuk janë të mira”, thotë Floyd në mesazhin e tij.

----

Afro-amerikani George Floyd, që ndërroi jetë pasi një polic i bardhë i vendosi këmbën në qafë për 9 minuta, kishte ëndrra të mëdha. Ai donte të bëhej yll sporti, por pastaj ka bërë punë të ndryshme.

Floyd kishte lindur në Karolinën e Veriut, por e ëma e tij u shpërngul në qytetin e Houston të Teskasit, kur ishte 2 vjeç, duke shpresuar se në vendbanimin e ri do të gjente punë.

----- ----