Ballina Lajme Bota/Rajoni Masat/ Në Greqi janë gati 13 karantina, por nuk ka asnjë të...

Masat/ Në Greqi janë gati 13 karantina, por nuk ka asnjë të prekur me koronavirus

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Greqi nuk raportohen të infektuar me koronavirus, por ndërkohë autoritetet shtetërore kanë marrë të gjitha masat për të përballur një emergjent të mundshme. Sot u zhvillua një mbledhje e jashtëzakonshme e qeverisë greke, në lidhje me rrezikun që i kanoset vendit.

Ministri i Shëndetësisë, Vassilis Kikiliaspas pas mbledhjes përmes një deklarate për mediat tha se Greqia ka 13 spitale gati për të trajtuar rastet me koronavirus, të cilët do të përdoren si karantina. Ai theksoi se Greqia është gati për të përballuar situatën vetëm se duhet qetësi, seriozitet dhe profesionalizëm.

Apel iu bë edhe medias që të tregohet serioze në informacionet të cilat do të transmetojë.

---- ----
----
-----
-----