Ballina Sport Marrëveshja me Ajax u arrit, Juventusi merr shërbimet e De Ligt

Marrëveshja me Ajax u arrit, Juventusi merr shërbimet e De Ligt

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Maratona mbaroji dhe Juventus e kaloi vijën e finishit. Pavarësisht se nuk e patën të lehtë drejtuesit e skuadrës “bardhezi” arritën të sigurojnë shërbimet se mbrojtësit, Matthijas De Ligt.

Sipas asaj që raporton “La Gazzetta dello Sport” marrëveshja midis dy klubeve dhe lojtarit u arrit mëngjesin e sotëm pas një nate të gjatë bisedimesh.

De Ligt mendohet se do t’i kryej vizitat mjekësor që sot ose maksimumi nesër. Klubit torinez ky transferim i ka kushtuar 70 milion euro plus bonuset në bazë të paraqitjeve të lojtarit.

The post Marrëveshja me Ajax u arrit, Juventusi merr shërbimet e De Ligt appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
-----