Ballina Showbiz Markle dhe Harry bëjnë kërkesën e veçantë në nder të 2-vjetorit të...

Markle dhe Harry bëjnë kërkesën e veçantë në nder të 2-vjetorit të djalit

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Meghan Markle dhe Princ Harry kanë publikuar një foto të re të djalit të tyre, Archie për të festuar 2 vjetorin e tij të lindjes. Imazhi, i publikuar në faqen Archewell, tregon vogëlushin dhe dukeshën që mbajnë tollumbace në rezidencën e çiftit me vlerë 14 milion dollarë në Montecito.

Harry dhe Meghan u bëjnë thirrje fansave të tyre që duan të shënojnë ditëlindjen e dytë të djalit të tyre për të dhuruar para për vaksinat Covid në vendet e pafavorizuara. Ata lëshuan një deklaratë të përbashkët duke falenderuar ata që kanë ofruar ngrohtësi dhe mbështetje gjatë dy viteve të fundit.

“Ne nuk do të jemi në gjendje të shërohemi me të vërtetë derisa të gjithë, kudo, të kenë qasje të barabartë për vaksinën. Dhe për këtë qëllim, ne po ju ftojmë të kontribuoni gjithçka që mundeni, nëse keni mjete për ta bërë këtë, për të sjellë vaksina në vendet më të rrezikuara të botës. Për një dhurim prej vetëm 5 $, ju mund të mbuloni koston e një doze për dikë në nevojë.

Duka, 36 dhe Dukesha e Sussex, 39, ndanë një letër emocionuese për CEO të Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson dhe Novavax duke u kërkuar atyre që të ndihmojnë 'të sigurojnë akses të barabartë të vaksinave globalisht'

Dhe për shkak se ne ishim në gjendje të siguronim mbështetjen nga një numër organizatash, ato 5 dollarë që ju jepni do të kthehen automatikisht në 20 dollarë, duke mbuluar koston e katër dozave. Çdo dollar llogaritet – jo vetëm që do të ndihmojë në shpëtimin e jetës, por do të ndihmojë në shpëtimin e familjeve dhe komuniteteve.”, thanë dyshja./abcnews.al

Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan Markle, Duka dhe Dukesha e Sussex, duke pozuar me djalin Archie

The post Markle dhe Harry bëjnë kërkesën e veçantë në nder të 2-vjetorit të djalit appeared first on Abc News.

---- ---- ----
-----