Ballina Sport Marchisio: Si nuk e fitoi Iniesta “Topin e Arte”?!

Marchisio: Si nuk e fitoi Iniesta “Topin e Arte”?!

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-lojtari i Juventusit, Claudio Marchisio e konsideron ish-mesfushorin e Barcelonës, Andres Iniesta si lojtarin më të mirë të futbollit.

Mesfushori italian, Claudio Marchisio është pensionuar nga futbolli në tetor të këtij viti.Ai ka thënë se nuk e kupton pse Iniesta nuk e ka fituar Topin e Artë.

“Si nuk e fitoi Iniesta një Topin e Artë? Nuk e kuptoj. Ai ka tre tru, një në këmbën e djathtë, një në këmbën e majtë dhe një tjetër në kokë.

Barcelona e ka Lionel Messin, por për mua lojtari më i mirë në histori është Andres Iniesta ”, është shprehur Marchisio.

The post Marchisio: Si nuk e fitoi Iniesta “Topin e Arte”?! appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

---- ----
----
----- ----
-----