Ballina Lajme nacionale Maqedoni, 680 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Maqedoni, 680 gjoba për mosmbajtjen e maskës

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 680 shkelje të masës për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme bëjnë apel deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim mbrojtje nga koronavirusi.

Kujtojmë se dje në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 183 raste të reja me COVID-19, ndërsa betejën me këtë virus e kanë humbur 5 persona./21Media

The post Maqedoni, 680 gjoba për mosmbajtjen e maskës appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----