Ballina Sport Manchester City huazon portierin e ‘Dardanëve’

Manchester City huazon portierin e ‘Dardanëve’

51
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriqi, në sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e skuadrës së Championship, Notingam Forest.

Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, portieri i përfaqësueses së Kosovës ka firmosur një kontratë njëvjeçare, ndërsa është transferuar me formulën e huazimit.

20-vjeçari është në pronësinë e Manchester Cityt, ndërsa në sezonin e kaluar pas dëmtimit të portierit, Klaudio Bravo, fitoi statusin e portierit të dytë.

Muriqi u aktivizua në disa prej ndeshjeve të Kupës nga trajneri Pep Guardiola, mirëpo për të fituar më shumë eksperiencë dhe aktivizim të vazhdueshëm, për Muriqin është menduar opsioni i huazimit.

Për Muriqin kishte kërkesë edhe nga klubi tjetër i Championship, Preston, por në fund zgjedhja më e mirë për gardianin siç duket ka qenë Notingam Forest, i cili në fakt ka histori në Britani, ndërsa ka fituar edhe dy herë Ligën e Kampionëve.

The post Manchester City huazon portierin e ‘Dardanëve’ appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ---- ----
-----