Ballina Arti “Mami do vdesësh?” Aktorja shqiptare tregon momentin e vështirë, pasi u diagnostikua...

“Mami do vdesësh?” Aktorja shqiptare tregon momentin e vështirë, pasi u diagnostikua me tumor në kokë

64
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Aktorja me origjinë nga Kosova, Adriana Matoshi, ka rrëfyer momentin më të vështirë në jetë.

Në vitin 2012 ka kaluar një situatë delikate, pasi i është dashur të operohej menjëherë për shkak të një tumori në kokë.

Ajo ka treguar se ishte në ankth nëse do të dilte gjallë apo jo nga operacioni i vështirë.

E ftuar në emisionin “Rudina”, aktorja ka risjellë edhe njëherë në kujtesë momentet e vështira, teksa vajza e kishte pyetur nëse do të ndërronte jetë.

“Momenti më i vështirë ka qenë kur unë e kam patur vajzën në gji ditën, kur jam nisur në Tiranë nuk më lëshohej prej gjirit dhe nisi të qante.

Asaj ja ndjente zemra. Kaona ishte në gjumin më të mirë dhe më pyeti “mami a do e humbësh jetën” nëpër gjumë.

Këto gjëra më kanë mërzitur dhe më kanë tronditur. Por mjeku ma bëri më të lehtë.

Kur vajta në dhomën e operimit ishte e vështirë sepse nuk e dija a do shpëtoja a jo. Aty ishte edhe një person tjetër që do operohej njësoj si unë.

I thashë nëse hyjmë të dy në këtë operacion ose do çohemi bashkë në këtë botë ose do çohemi bashkë në botën tjetër mos më lër vetëm.

Pasi u zgjova e falenderova Zotin, pata dhimbje të tmerrshme por nuk ma ka ndjerë sepse e kam ditur që do i shikoja fëmijët e mi.

Gjatë shtatzënisë më ka humbur shikimi në njërin sy për shkak të sëmundjes.

Unë nuk ja mbaja mend fytyrën vajzës së vogël dhe ajo ishte arsyeja e vetme që të merrja veten dhe të shkoja në shtëpi që t’ja shihja fytyrën”, tha ajo.

---- ----
----
----- ----
-----