Ballina Lajme Bota/Rajoni “Mami, a do vdes?”/ Mes dhimbjes nëna tregon si e ka shkatërruar...

“Mami, a do vdes?”/ Mes dhimbjes nëna tregon si e ka shkatërruar koronavirusi 5-vjeçarin (FOTO)

962
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një nënë e re ka ndarë më ndjekësit e saj në Facebook dhimbjen e madhe që po kalon, pasi djali i saj 5-vjeçar është infektuar me koronavirus.

Lauren Fulbrook, 30 vjeç, shkoi në Facebook për të treguar historinë e saj prekëse, sesi Alfie i vogël i lutej për ndihmë, ndërsa temperatura i kishte shkuar 42 gradë.

Sipas nënës, në një moment haluçinacioni, vogëlushi i ka thënë: “Mami, a do të vdes?”.

Kjo ka bërë që nëna të shpërthejë në lot dhe t’u japë një mesazh të gjithëve: “Koronavirusi nuk është shaka”.

---- ---- ----
-----