Ballina AKTUALE Malësia nën petkun e borës, pamje fantastike nga Malësia e Bujanocit (Foto)

Malësia nën petkun e borës, pamje fantastike nga Malësia e Bujanocit (Foto)

325
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Reshje të dendura bore tani në stinen e pranëveres kanë të cilat përfshirë këto ditët e fundit Malësien e Bujanocit, i kan dhënë kësaj një pamje të mrekullueshme.

Banorët e malësies kan shkruar në redaksin tonë se fshatrat Novosellë dhe disa fshatra të tjerë jan bllokuar për kalimin e automjeteve të mëdha, të cilat kalojnë këto rrugë malore“pushtuar”nga bora, por imazheve mbresëlënëse të cilat shkrepën në këto vende të lën për tu habitur pasi që jan imazhe të cilat duhet të shfaqen në mediumet prestigjioze të botës si një atraksion turistik për t`i vizituar këto bjeshkë për alpinizem, manjakët e ecjes duhet patjetër të ecin këtë shtegë e të i vizitojn të gjitha fshatrat e malësies.

---- ----
----
-----
-----