Ballina Sport Majlinda Kelmendi mposhtet në gjysmëfinale

Majlinda Kelmendi mposhtet në gjysmëfinale

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Majlinda Kelmendi, ka humbur mundësinë për medaljen e artë në Budapest GP.

Në gjysmëfinale kosovarja kishte përballë japonezen Chishima Maeda, e cila ishte më e fortë duke mposhtur Majlinda Kelmendin.

Xhudistja kosovare në rrugëtimin e saj deri në gjysmëfinale mposhti meksikanen Luz Olvera dhe gjeorgjianen Tetiana Levytska Shukvani.

Mbretëresha e xhudos në këtë kompeticion garoi në kategorinë deri në 52 kilogramë, ndërsa tashmë po mendon që të fitojë medaljen e bronztë.

The post Majlinda Kelmendi mposhtet në gjysmëfinale appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
-----
-----