Ballina LifeBizare Magjia e dëborës, 10 mrekulli dimërore ( FOTO)

Magjia e dëborës, 10 mrekulli dimërore ( FOTO)

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

I ftohti na shkakton shqetësim, por mund të sjellë dhe disa transformime në natyrë, që më shumë i ngjasojnë një përralle sesa një vendi të vërtetë. Këto foto tregojnë “mrekullitë” që ka bërë dimri në disa prej pikave më të ftohta të planetit, për t’u admiruar sigurisht, ndërkohë që vetë jemi duke shijuar ngrohtësinë e festave dhe të njerëzve tanë më të dashur:

Paganella, Trentino

----

Cime di Lavaredo, Dolomiti

Langhe, Piemonte

Kochelsee, Germania

Austria

Lapponia, Finlandia

Isole Lofoten, Norvegjia

Ilulissat, Groenlandia

Antarktide

Monte Denali (o mckinley), Alaska

----- ----