Ballina Lajme nacionale “Ma nalt o burrë ma nalt”, gazetari degjeneron Ulsi Manjën: Duhet futur...

“Ma nalt o burrë ma nalt”, gazetari degjeneron Ulsi Manjën: Duhet futur në kurrikula për nxënësit e 9-vjeçares

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gazetari Dritan Kaba ka ironizuar kreun e Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja, i cili sipas tij duhet të bëhet pjesë e kurrikulave mësimore.

Sipas tij Manja është shembulli më i qartë sesi injoranti bën rolin e të diturit, e megjithatë ka ecur në karrierë.

ULSIU DUHET TE JETE NE KURIKULAT MESIMORE!
Ulsiu- ma nalt o burre, ma nalt. Shembulli ku injoranti ben te diturin. Duhet futur ne kurikulat mesimore per nxenesit e 9 vjeçares, me temen :

“Si mund te behesh nga injorant dhe derdimen ne “lider” politik.” Dhe tema tjeter :
“Kush eshte kulmi i pafytyresise”.

 

---- ----
-----