Ballina AKTUALE Lutfi Haziri: Ristovci, kufiri mes Kosovës e Serbisë, në Juglindje të Kosovës

Lutfi Haziri: Ristovci, kufiri mes Kosovës e Serbisë, në Juglindje të Kosovës

125
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar pas ndaljes së punës në rrugën Deçan-Plavë. Ai ka kërkuar nga liderët e vendit sjellje prej burrështetasve. Zhvillime në Karaçevë edhe këto në Deçan, Haziri ka thënë se janë popullizëm e fjalamani ndërsa paralajmëron se në takimin e 2 shtatorit në Washington ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të fillojnë përplasja e madhe ndërmjet dy shteteve.

“Javën e kaluar Karaçeva e Epërme, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën tjetër Leposavic-i me 17 katunde…Zhurmë, popullizëm e fjalamani. #2Shtator përnime fillon! Mos përçoni frikë, por silluni si burrështetas. #Ristovci, kufiri mes Kosovës e Serbisë, në Juglindje të Kosovës!”, ka shkruar Haziri në llogarinë e tij në “Facebook”. /Zëri

---- ----
----
----- ----
-----