Ballina Lajme Bota/Rajoni Luks dhe shkëlqim/ Të pasurit e botës mblidhen në shtëpinë e miliarderit,...

Luks dhe shkëlqim/ Të pasurit e botës mblidhen në shtëpinë e miliarderit, ja çfarë ndodhi (FOTO)

102
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Jeff Bezos organizoi një festë madhështore në rezidencën e tij luksoze në Uashington DC.

Në festë morën pjesë edhe Ivanka Trump me bashkëshortin Jared Kushner, themeluesi i Microsoft Bill Gates dhe aktori Ben Stiller.

Themeluesi i Amazon bleu rezidencën 23 milionë dollarë në Uashington në vitin 2016 dhe gjatë tre viteve, banesa i është nënshtruar rinovimit për të shndërruar në super luksoze,

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet nga festa madhështore, ku shihen të ftuarit me veshje mjaft elegante.

Vila me 11 dhoma gjumi, 25 banja dhe kopsht gjigand, ndodhet afër rezidencave të ish-presidentit Barack Obama dhe familjes Trump-Kushner.

---- ----
----
-----
-----