Ballina AKTUALE Luginës i arrijnë 50 ton ushqime nga Shqipëria

Luginës i arrijnë 50 ton ushqime nga Shqipëria

422
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Fondacioni “Firdeus” nga Tirana, në kuadër të aksionit “Shqiptarët për Shqiptarët” Elvis Naçi në bashkëpunim me Shoqatën Kulturore “Dituria” në Komunën e Bujanocit shpërndanë 500 familjeve në nevojë nga 50 kilogram miell për çdo familje gjithsej 25.000 kilogram. Shoqata Kulturore “Dituria” falënderon gjithë aktivistët që ndihmuan shpërndarjen e miellit, bashkësitë lokale të fshatrave, Tërnoc, Bilaç, rininë e fsh.Lluçan, Konçul, Letovicë, Nesalcë, Osllarë dhe Somolicë.

SË BASHKU JA DALIM!
Shoqata Kulturore “Dituria” Bujanoc

----- ----