Ballina LifeBizare Lopa që u shit për 262 mijë euro

Lopa që u shit për 262 mijë euro

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

 

Një lopë me emrin Posh Spice , ka thyer rekordin botëror pasi u shit për 262 mijë £.

Wilodge Poshspice, që ishte edukuar në Lodge Hill Farm në Shifnal, Shropshire, Angli, u shit në një ankand në Carlisle për dyfishin e çmimit të racës së mëparshme, e cila u shit për 131 mijë e 250£ në 2014, përcjell portali rv21.tv

Mbarështuesja dhe fermerja e bagëtive Christine Williams, e cila themeloi tufën Ëilodge me babanë e saj të ndjerë

Don në vitin 1989, e përshkroi shitjen si “mendje-prishëse dhe surreale”.

“Asnjëherë nuk e kemi pritur që ajo të bëjë kaq shumë as në ëndrrat tona”, tha ajo. “Ne jemi të mbingarkuar dhe po aq të kënaqur që kemi arritur këtë rezultat fantastik.”/21Media

The post Lopa që u shit për 262 mijë euro appeared first on RTV21.

---- ----
-----