Ballina Sport Lojtari më i kërkuar në Kategorinë Superiore, gjiganti turk “shënjestron” Ernest Muçin

Lojtari më i kërkuar në Kategorinë Superiore, gjiganti turk “shënjestron” Ernest Muçin

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Ernest Muçi është padyshim lojtari më i kërkuar në merkato në Kategorinë Superiore.

Talenti i Tiranës kërkohet nga shumë skuadra të ndryshme në Europë, por deri më tani bardheblutë kanë rezistuar pasi ofertat e ardhura nuk kanë kënaqur kërkesat e presidentit Halili.

Numri një i Tiranës kërkon të paktën 800 mijë euro për të lënë të lirë talentin e tyre dhe shifra më e madhe e ardhur deri më tani ka qenë rreth 400 mijë euro nga Gent në Belgjikë.

Së fundmi mediat turke raportojnë se Fenerbaçe është vënë pas Muçit.

Skautët e gjigandit turk po vëzhgojnë sulmuesin 19-vjeçar dhe nëse do të marrin sinjale pozitive nga Tirana do të nisin negociatat zyrtarisht.

Tashmë mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodh në merkaton e verës, ndërsa ankandi për Muçin sapo ka filluar dhe Tirana “fërkon duart” pasi kërkon të përfitojë sa më shumë nga shitja e tij.

---- ---- ----
-----