Ballina Sport Liverpool e ka seriozisht tregon synimet për titullin

Liverpool e ka seriozisht tregon synimet për titullin

9
SHPËRNDAJE

Liverpool ka treguar sot, në javën e tretë të Premier League se e ka seriozisht, dhe ka dëshmuar haptazi ambicien për të marrë titullin kampion. Të kuqtë po dominojnë ndaj Arsenal, në Anfield, duke e çuar rezultatin në 3 me 0. Golat u shënuan nga Matip në pjesën e parë, dhe Salah në fillim të pjesës së dytë, dhe sërish Salah ne minutën e 58 me një superaksion.

Liverpool po ushtron trysni nga fillimi duke kontrolluar lojën në çdo moment, në një stadium të mbushur plot dhe entuziast, sidomos pas marrjes së titullit të Champions League dhe fitimit të superkupës së Europës ndaj Chelsea.

Kjo është ndeshja e 42-të radhazi qe Liverpool nuk humbet. Ka 32 fitore dhe 10 barazime. Ngelen edhe 30 minuta lojë ndaj Arsenal.

The post Liverpool e ka seriozisht tregon synimet për titullin appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.