Ballina Sport Lippi: Pirlo është si Zidane, të dy më thanë të njëjtën gjë...

Lippi: Pirlo është si Zidane, të dy më thanë të njëjtën gjë dikur! Conte? Bateri që karikohet vetë

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Marcello Lippi, ish-trajneri historik i Juventusit, i cili është gjithashtu trajner kampion bote në vitin 2006, dha një intervistë të gjatë për Gazzetta dello Sport në lidhje me sfidën midis dy “ish-studentëve” të tij si Zidane dhe Conte:

“Unë kurrë nuk kam menduar se do ta shihja Zizou në stol, që kur një ditë ai më tha se do të përpiqej të bëhej një trajner.

Ai shkoi për të parë stërvitjen e Realit, pastaj mori stolin e Castilla, pastaj ndihmës i Ancelottit … paralele mbresëlënëse me Pirlo i cili më tha të njëjtat gjëra: ai pa veten rreth dy vjet, bëri disa eksplorime duke takuar miq dhe kolegë të tij në ndonjë stol dhe pastaj ai më tha se dëshironte të bëhej trajner”.

“Real-Inter? Ndeshja e mbrëmjes së sotme vjen në një moment të veçantë për të dy skuadrat që nuk janë në gjendjen më të mirë.

Për Interin është thjesht një problem i rezultateve sepse ata po luajnë mirë. Në stol të dy trajnerët pasqyrojnë kryefjalën “Unë” që e kishin edhe si futbollistë.

Zidane kishte aftësinë për të komunikuar me një gjest. Ai bën të njëjtën gjë në stol dhe më kujton Pirlo.

Conte ishte bujar dhe jepte gjithçka në çdo situatë. Eshtë një bateri që karikohet vetë dhe me energjinë e të tjerëve”.

---- ----
----
-----
-----