Ballina Sport Liga e Evropës/ Kamberi titullar, Rangers eliminon Braga-n

Liga e Evropës/ Kamberi titullar, Rangers eliminon Braga-n

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Glasgow Rangers është skuadra e parë që kualifikohet në raundin e 1/8-ve të Ligës së Evropës. Skuadra skoceze fitoi edhe në sfidën e kthimit ndaj portugezëve të Bragas këtë herë 0-1 brenda në Portugali, me rezultatin e përgjithshëm 4-2.

Titullar për herë të parë me fanellën e Rangers, ishte edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare Florian Kamberi i transferuar në merkaton e dimrit te skuadra e Gerrard në formë huazimi nga Hibernian. Kamberi kishte detyrën e vështirë të zëvendësonte dy sulmuesit kryesorë, kolumbianin Morleos që ishte i skualifikuar dhe veteranin Defoe që është i dëmtuar, me shqiptarin që e bëri siç duhet detyrën e tij ndërsa u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

Golin për Rangers e realizoi Kent pas asistit të Ianis Hagi në minutën e 61-të. Ky i fundit, në fundin e pjesës së parë humbi një 11-metërsh për skocezët.

---- ----
-----