Ballina Lajme nacionale Lëvizja Vetëvendosje dërgon në Gjykatën Kushtetuese dekretimin e Hotit nga Thaçi

Lëvizja Vetëvendosje dërgon në Gjykatën Kushtetuese dekretimin e Hotit nga Thaçi

48
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lëvizja Vetëvendosje dërgon në Gjykatën Kushtetuese vendimin e presidentit Hashim Thaçi për ti dhënë mandatin për krijimin e qeverisë Avdullah Hotit.

----

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e konfirmoi këtë për gazetën “Koha”.

Pritet që të ketë një prononcim në media për këtë veprim, ndërkohë që kryeministri në detyrë Albin Kurti e paralajmëroi se ky veprim presidentit ishte në shkelje të Kushtetutës dhe a do ta çonte në gjykatë.

----- ----