Ballina Lajme Lenda Musliu nga Konçuli, zgjidhet asambleiste në zgjedhjet lokale të Mynihut

Lenda Musliu nga Konçuli, zgjidhet asambleiste në zgjedhjet lokale të Mynihut

1646
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Mynih të Gjermanisë janë mbajtur zgjedhjet lokale. Ne dimë se atje jetojnë edhe shumë Shqiptarë , ku edhe kishte disa kandidat shqiptarë në garë për të fituar pozitën e asamblesitit.

E në këtë garë ishte edhe Lenda Musliu e cila me prejardhje është nga Konçuli i Komunës së Bujanocit, ndërsa u lindë dhe u rritë në Gjermani. Ajo ka mbaruar Fakultetin e Juridikut dhe ate të Shkencave të Ekonomisë.

----

Lenda Musliu e nominuar nga Partia e Gjelbër, po sfidon postet komunale në Mynih të Gjermanisë. 

Ajo me angazhim maksimal e njohurit e dituritë që posedon ja ka dalur që ta fitoj pozitën e asambleistets në njërën nga nga Komunat e Mynihut.
Si një shqiptare e arsimuar, Lenda ka arritur të mposht kundër-kandidatët gjermanë të partive të tjera, derisa konçulasja në zgjedhjet lokale, garoi në partinë e, Joshka Fischer.
/BujanociNet/

----- ----