Ballina Lajme Bota/Rajoni Lëkundje të forta tërmeti në Kretë të Greqisë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje të forta tërmeti në Kretë të Greqisë, ja sa ishte magnituda

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Foto ilustruese

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në Kretë të Greqisë gjatë natës. Mediat e huaja shkruajnë se më i forti prej tyre ishte me magnitudë 4.7 me një thellësi prej 10 km.  Ndërsa dy lëkundjet e tjera ishin me magnitudë 4.1 dhe 4.2 të shkallës rihter.

Raportohet se lëkundja më e fortë është regjistruar në orën 02:30 të mëngjesit, në juglindje të Kretës.

Nuk raportohet që lëkundja të ketë shkaktuar dëme në njerëz apo materiale, por ka krijuar mjaft panik te qytetarët.

---- ---- ----
-----