Ballina Lajme Bota/Rajoni Lëkundje të forta tërmeti në Kretë të Greqisë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje të forta tërmeti në Kretë të Greqisë, ja sa ishte magnituda

24
SHPËRNDAJE
Foto ilustruese

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në Kretë të Greqisë gjatë natës. Mediat e huaja shkruajnë se më i forti prej tyre ishte me magnitudë 4.7 me një thellësi prej 10 km.  Ndërsa dy lëkundjet e tjera ishin me magnitudë 4.1 dhe 4.2 të shkallës rihter.

Raportohet se lëkundja më e fortë është regjistruar në orën 02:30 të mëngjesit, në juglindje të Kretës.

Nuk raportohet që lëkundja të ketë shkaktuar dëme në njerëz apo materiale, por ka krijuar mjaft panik te qytetarët.

-----