Ballina Sport Leao shënon golin më të shpejtë të Serie A

Leao shënon golin më të shpejtë të Serie A

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ndeshja e sotme mes Sassuolos dhe Milanit ka shënuar një rekord të ri.

Goli i shënuar nga futbollisti i Milanit, Rafael Leao është më i shpejti në historinë e Serie A.

Ai u shënua pas vetëm 6 sekondash, duke tejkaluar rekordin e mëparshëm të Paolo Poggit, në dhjetor të vitit 2001 kur teksa mbante fanellën e Piacenzas shënoi vetëm 8 sekonda, pas nisjes së ndeshjes.

---- ----
----
-----
-----