Ballina Lajme nacionale LDK zgjedh kryetarin e saj në Ferizja

LDK zgjedh kryetarin e saj në Ferizja

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Muharrem Sfarqa zgjidhet kryetar i LDK-së në Ferizaj.

Kuvendi zgjedhor i Degës së LDK-së në Ferizaj bëjnë të ditur se Muharrem Sfarqa, kryetari aktual ka ka marrë edhe një mandat për të drejtuar Degën e LDK-së në Ferizaj.

Sfarqa mori 66 vota ndërkaq kundërkandidati i tij Sahit Krasniqi ishte kandidat por nga 96 delegatë të pranishëm në Kuvend ai i mori vetëm 34 vota për verifikimin e kandidaturës që ishin të pamjaftueshme për të qenë kandidat për kryetar dhe për të hyrë në proces.

---- ----
----
-----
-----