Ballina Lajme nacionale LDK në Pejë vazhdon me Gazmend Muhaxherin

LDK në Pejë vazhdon me Gazmend Muhaxherin

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gazmend Muhaxheri zgjedhet kryetar i LDK-së në Pejë.

Gazmend Muhaxheri do të vazhdojë edhe një mandat ta udhëheq degën e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Pejë.

Delegatët e Kuvendit Zgjedhor të Degës së LDK-së në Pejë, kanë rizgjedhur Muhaxherin kryetar të kësaj dege edhe për një mandat tjetër katër vjeçar.

Në Kuvendin e Nëntë Zgjedhor, ku ishin të pranishëm edhe deputetët Avdullah Hoti dhe Armend Zemaj, kryetari aktual i degës së Pejës, Muhaxheri, mori besimin e delagatëve për t’i prirë LDK-së në Pejë.

---- ---- ----
-----