Ballina Shëndetësi Lamtumirë shtypje e lartë e gjakut dhe kolesterol, përmes kësaj përzierje natyrale

Lamtumirë shtypje e lartë e gjakut dhe kolesterol, përmes kësaj përzierje natyrale

37
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Rritja jonormale e shtypjes së gjakut përcaktohet kur rrjedha shkon më lart se 120/80 mmHG. Kjo lloj gjendje shëndetësore mund të shkaktohet kryesisht nga stresi, transmeton lajmi.net.

Kolesteroli i lartë i gjakut në vetvete nuk shkakton simptoma, kështu që shumë njerëz nuk janë të vetëdijshëm kur niveli është shumë i lartë.

Megjithatë, është e rëndësishme që të kontrolloni nivelin e kolesterolit, ngase nivelet e larta mund të shkaktojnë probleme me zemrës.

Më poshtë do gjeni një recetë tradicionale Amish që mund të shërojë shumë sëmundje dhe të forcojë sistemin imunitar.

Kombinimi i përbërësve dhe vetitë e tyre të mahnitshme bëjnë që ilaçi të ketë efekt pozitiv ndaj nivelit të lartë të shtypjes së gjakut.

Përbërësit:

* Një karafil hudhër (i grirë)
* Një lugë gjelle lëng limoni
* Një copë xhenxhefil (i grirë)
* Një lugë gjelle uthull molle
* Një lugë çaji mjaltë

Përgatitja

Vendosini të gjithë përbërësit në një blender dhe lëjeni t’i përzijë për disa minuta me shpejtësi të lartë. Më pas, ruajeni përzierjen në frigorifer për pesë ditë.

Përdorimi

Kjo përzierje është një ilaç i fuqishëm që duhet ta merrni para mëngjesit dhe darkës, por jo më shumë se tre herë në ditë. Pas vetëm një jave do filloni të ndjeni ndryshimin. /Lajmi.net/

---- ---- ----
-----